FW3
FW3
FW3

ќе ви обезбедиме
секогаш добивајнајдобар
резултати.

Добијте бесплатни примероци и сликовнициGO

Со цел да се бори против епидемијата COVID-19, Hangzhou Funworld Biotech Co., Ltd. разви серија брзи дијагностички тестови за COVID-19, вклучувајќи брз тест за антиген SARS-CoV-2 (COVID-19 Ag), коронавирус COVID-19 -19 Брз тест за антитела IgG/IgM и нов брз тест за неутрализирање на антитела SARS-CoV-2. Комбиниран брз тест за антиген SARS-COV-2/Influenza A+B, Тестови од сите серии со CE, ISO13485 и на кинеската бела листа. Тестот за антиген COVID-19 веќе е регистриран во Германија.

about01

советуваме да изберете
правилна одлука

Како нова компанија, ќе продолжиме да истражуваме и иновации, да продолжиме да ја учиме меѓународната водечка технологија, за да ги задоволиме потребите на пазарот.

 • Комплети за брзи тестови за COVID
 • Комплети за тестови за плодност
 • Комплети за тестирање за заразни болести
 • Комплети за тестирање на туморски маркери
 • Сетови за тестирање на срцеви маркери
 • Тест комплети за злоупотреба на дрога
service_img

ќе се погрижиме секогаш да добивате
најдобри резултати.

 • icon
  2020

  Основана во

  Hanzhou Funworld Biotech Co., LTD е основана во јуни 2020 година
 • icon
  30

  Нашиот тим

  Во моментов имаме 30 раководни кадри.
 • icon
  20

  Искуство

  Основачот на компанијата има над 20 години искуство во областа на ИВД.
 • icon
  9000

  Површина

  Нашата фабрика зафаќа површина од 9000 квадратни метри, од кои чистата површина е околу 500 квадратни метри, општиот регион е околу 3000 квадратни метри

Прашање за ценовник

Од своето основање, нашата фабрика развива производи од прва светска класа со почитување на принципот на квалитет на прво место. Нашите производи се здобија со одлична репутација во индустријата и вредна доверба меѓу новите и старите клиенти.

поднесете сега

Компанијата успешно го положи сертификатот
на IS013485 и CE

Гледај Повеќе
 • Добредојдовте Медика Експо 13-16 НОЕМВРИ 2023 г

  Добредојдовте Medica Expo 13-16 НОЕВ 2023Hangzhou Funworld Biotech Team се претставува на MEDICA 2022 (Дизелдорф, Германија). Како што компанијата продолжува да се развива, тимот за истражување и развој продолжува да расте, соодветниот одговор на пазарот е многу брз, Хангжу ќе лансира нов Funwor производи во штанд, сок
 • CE сертификати

  CE CERTIFICATESHangzhou Funworld Biotech Co., Ltd успешно го усвои сертификатот за CE MARK за следниот опсег: дизајн и развој, производство и дистрибуција на ин витро дијагностички комплет за откривање на хормон, лек за злоупотреба, заразна болест, тумор маркер и срцев маркер .1_CE-
 • Funworld Biotech во Индонезија Hospital Expo 2023 (18-21 ОКТОМВРИ 2023)

  Во Индонезија Hospital Expo 2023 е предвидено да се одржи на 18-21 ОКТОМВРИ 2023 година. Оваа изложба прикажува медицинска, фармацевтска, клиничка и лабораториска опрема и медицина. Тоа е одлична шанса за играчите во индустријата да ги покажат производите и иновациите и да се поврзат за профитабилни инвестиции.
 • Медицински саем Тајланд 2023 година

  Медицински саем Тајланд 2023 Hangzhou Funworld Biotech Co., Ltd ќе присуствува на изложбата (Медицински саем Тајланд 2023) од 13-ти до 15-ти септември 2023 година. Едвај чекаме да ве видиме на штандот P32-2. Тука ќе ја обезбедиме најдобрата цена за HCG, Hbsag, HCV, Hp Ab, HP Ag, сифилис, маларија, денга рапид Т
 • Medlab Блискиот Исток 2023 - Hangzhou Funworld Biotech Co., Ltd

  Medlab Middle East 2023 – Hangzhou Funworld Biotech Co., Ltd. Тимот на Hangzhou Funworld Biotech учествуваше на изложбата во Дубаи 2023 година.